התנדבות

פסטיבל אייקון מושתת מאז היווסדו על רוח קהילה ועל התנדבות — מההנהלה הבכירה ומטה. המתנדבות והמתנדבים הם הרוח החיה של הפסטיבל ובלעדיהם הוא לא היה יוצא לפועל. והתמורה? שפע של הנאה — וגם כרטיסי חינם לאירועים.

להרשמה להתנדבות

אז בעצם למה לי להתנדב?

קודם כל, להתנדב זה כיף! המתנדבים והמתנדבות נמצאים בלב העניינים. אין כמו התנדבות בפסטיבל כדי לפגוש עוד חובבים וחובבות בדיוק כמוכם, לעבוד לצידם וליהנות ביחד. לאורך השנים נוצר הווי התנדבות יחיד במינו, שבזכותו השהות באייקון היא חוויה כיפית במיוחד.

אבל זה לא הכול – המתנדבים והמתנדבות נחשפים למתרחש מאחורי הקלעים של הפסטיבל וזוכים להתרועע עם שלל המרצים, בכירי העמותות המארגנות וכמובן הסגל. וחשוב כמובן לא לשכוח לבקש כרטיסי חינם לאירועים בימי ההתנדבות!

התנדבות? מה זה אומר בעצם?

פסטיבל אייקון מציע למתנדבים ולמתנדבות בו שורה ארוכה של תפקידים. אל חשש – שום תפקיד לא דורש לפרק פצצה מתקתקת או לעבור טיפול בעלוקות, גם אם ממש תרצו. הנה טעימה מתפקידי ההתנדבות בפסטיבל:

  • לוגיסטקיה: יחידת העילית של הפסטיבל — שליחי ושליחות הלוגיסטיקה, שמעבירים את כל הדברים שצריך ומכבים שריפות (מטפוריות בלבד). בין השאר היחידה הזאת מוודאת שכל בקבוק מים יימצא בדיוק במקום ובזמן שבו יזדקקו לו.
  • שמירת חפצים: כוח המשמר חסר המורא המשגיח על חפצי הקהל המגיע לפסטיבל. הקהל  מגיע עם תיקים, מזוודות, חרבות ואלות מספוג ושלל חפצים אהובים אחרים. כדי שלא יצטרכו להסתובב איתם כל היום, קיים במתחם חדר שמירת חפצים. בחדר הזה נמצא הצוות שתפקידו לקבל את החפצים, לאחסן אותם במקום בטוח ולהשגיח שהכול יישאר במקומו.
  • דוכן היד השנייה: דוכן שכל אחד ואחת יכולים להביא אליו ספרים, סרטים וחפצים אחרים למכירה. המתנדבים בדוכן אחראים לקלוט את הפריטים המיועדים למכירה, לסדר אותם, למכור אותם לכל המעוניין ולהחזיר עודף רק אם צריך.
  • הפונדק: מתנדבי הפונדק אחראים על המקום הכי טעים בפסטיבל, שמציע שתייה קרה, נשנושים טעימים ופינת רביצה, לטובת הקהל הצמא והמותש מההתרוצצות בין ההרצאות, הדוכנים ושאר האטרקציות של אייקון.
  • מודיעין: כמה פעמים רצית לדעת איפה מתרחשת ההרצאה המאלפת הבאה ולא ידעת את מי לשאול? המתנדבים בדוכן המודיעין יידעו את כל מה שצריך לדעת על הפסטיבל, ועוד כמה דברים שלא באמת חייבים לדעת, ויענו על שאלותיהם הקהל.
  • קופות: את קופות הפסטיבל מאיישים קוסמות וקוסמים שמוכרים כרטיסים לקהל.
  • דוכני העמותות המארגנות: בדוכני העמותות המארגנות אפשר להצטרף לעמותות ולרכוש ספרים ומרצ’נדייז.
  • אפסנאות: צריך לספק לסגל הפסטיבל את הציוד הלוגיסטי, לוודא שהוא חוזר, ושהטושים לא יאזלו מוקדם מדי. מזל שיש אפסנאיות ואפסנאים.
  • סדרנות: אלה ששולטים בזרימת הקהל לתוך האולמות, ומוודאים שהקהל ייכנס לאולם הנכון בזמן הנכון ועם הכרטיס הנכון.

חשובה לא פחות ההשתתפות בצוותי ההקמה והפירוק, שבלעדיהם לא יהיו שולחנות וכיסאות בקופות או עיצוב על הקירות. צוות ההקמה פועל לפני הפסטיבל ובתחילתו, והופך את המתחם היומיומי לשער אל עולמות אחרים. צוות הפירוק מחזיר בסוף הפסטיבל את המתחם למצבו המקורי, כדי שבני התמותה לא יגלו איך נראה מתחם אייקון. לטענת רבים, ההקמה היא הדבר השני הכי כיף בפסטיבל – אחרי הפירוק.

וכולם יכולים להתנדב?

כל מי שחגגו יומולדת גיל 15 לפני הפסטיבל מזומנים להתנדב. מתחת לגיל 18 נדרש אישור מההורים (שיפורסם בהמשך). אנחנו עושים מאמץ להתאים את ההתנדבות לכולם – אז לכל צורך שהוא, אל תתביישו – שִלחו לנו שאלות לדוא”ל.

אוקיי, אני רוצה להתנדב – מה אני עושה?

כל מה שצריך לעשות זה להירשם בטופס – ומשם כבר ניצור איתך קשר להמשך התהליך. אם עברו שבועיים ולא יצרנו איתך קשר, ייתכן שקרתה תקלה והמייל שהזנת לא היה תקין. במקרה כזה מומלץ לפנות אלינו בדוא”ל.

לפני הפסטיבל יתקיים תדריך מתנדבים במתחם הפסטיבל (אשכול פיס תל אביב). הוא ישודר גם בשידור חי, ותצטרכו להגיע אליו או לצפות בו. בתדריך תזכו להכיר את צוות כוח האדם ואת סגל הפסטיבל הבכיר, לשמוע הסברים על התפקידים הפתוחים להתנדבות, לקבל תשובות לכל שאלותיכם ולהכיר מתנדבים נוספים כמוכם וכמוכן.

ואם יש לי שאלה כבר עכשיו?

אפשר ליצור איתנו קשר בדוא”ל: volunteers@iconfestival.org.il.

נתראה בתדריכים!

צוות כוח אדם